Mac mini 2018, oczekiwany model komputerów stacjonarnych dla klientów, został zaprezentowany dziś, 30 października 2018 r. W Brooklyn, USA, podczas imprezy organizowanej przez Apple. Ten produkt, podobnie jak laptop MacBook Air, przez długi czas był pozbawiony uwagi przez firmę, która ostatnio skupiła się na rozwoju i produkcji nowej linii smartfonów iPhone X i ulepszaniu swoich usług, które każdego roku zapewniają coraz większy procent zysków.

Według producenta model ten przeszedł dość głęboką modernizację i otrzymał nowoczesne, produktywne “żelazko”. Wydarzenie to niewątpliwie będzie miało pozytywny wpływ na konsumentów, którzy są fanami budżetu, komputer stacjonarny Apple. Dla nich nowe możliwości w pracy i kreatywności. Urządzenie pokonało przeszkody, w postaci przestarzałego wypełnienia i raczej niską produktywność, i zyskało wystarczającą atrakcyjność, co również wyraża się w demokratycznej cenie.

Większa wydajność, szersze horyzonty

W zależności od konfiguracji, za wydajność odpowiadają nowe 4-rdzeniowe procesory Intel Core i5 i 6-rdzeniowy procesor Intel Core i7 ze zintegrowaną grafiką Intel UHD 630. Firma Apple odnotowuje znaczny wzrost wydajności w porównaniu do poprzednich modeli, a mianowicie: pięciokrotny wzrost wydajności wzrost wydajności systemu jako całości i zwiększenie do 60% zintegrowanej karty graficznej, co ogólnie nie jest takie złe.

Tak znaczny wzrost wydajności rozszerzy horyzonty korzystania z nowego komputera stacjonarnego Apple Company, niezależnie od zadań. Niezależnie od tego, czy chodzi o przetwarzanie dźwięku, czy opracowanie nowej aplikacji na iOS, Mac mini 2018 zredukuje odległość od świetnego pomysłu do dobrego wyniku.

Mac mini 2018 jest wyposażony w wydajną pamięć DDR4 SO-DIMM z częstotliwością 2666 MHz, aby przyspieszyć renderowanie, pracować z ogromnymi plikami lub uruchamiać wiele maszyn wirtualnych. Ponadto możliwe jest zwiększenie ilości pamięci RAM do 64 GB, aby rozwiązać jeszcze więcej zadań wymagających dużej ilości zasobów. Magazyn danych nowego komputera Mac mini 2018 zawiera teraz półprzewodnikowe dyski SSD z interfejsem PCIe, który ma czterokrotnie większą prędkość odczytu i zapisu niż jego poprzednicy. Możliwe jest również wybranie konfiguracji komputera z wbudowaną pamięcią masową o pojemności do 2 TB SSD, która umożliwia pobieranie bardzo dużych plików i uruchamianie aplikacji szybciej niż kiedykolwiek.

Bezpieczeństwo następnej generacji

Komputer Mac mini 2018 jest wyposażony w układ Apple T2 S drugiej generacji zaprojektowany przez firmę Apple, dzięki czemu komputer Mac mini jest jeszcze bezpieczniejszy. Procesor T2 łączy kilka kontrolerów, z których jeden zawiera koprocesor Secure Enclave, który stanowi podstawę do szyfrowanego przechowywania i bezpiecznego pobierania danych.

Możliwości komunikacyjne nowego komputera Mac mini 2018

Dzięki wielu portom Mac mini jest gotowy do różnych zastosowań, które mogą wystąpić podczas użytkowania. Może to wymagać podłączenia komputera do różnych urządzeń peryferyjnych.

Złącze Thunderbolt 3 to najpotężniejszy i wszechstronny port, a nowy Mac mini 2018 ma cztery. Masz komputer i aktualizujesz port HDMI w wersji 2.0, który zapewnia większą przepustowość niż jego poprzednik, dzięki czemu możesz cieszyć się większą liczbą klatek na sekundę i obsługą monitorów o wyższej rozdzielczości. Możesz podłączyć komputer Mac mini do sieci z szybkością 10 Gb / s Ethernet, aby 10 razy szybciej przesyłać tablice z plikami.