iPad Pro 2018 został zaprezentowany dziś, 30 października 2018 roku, na kolejnej konferencji prasowej Apple, która odbyła się w Brooklynie w USA. Pomimo faktu, że dziś pojawiły się inne nowe produkty (nowe modele MacBook Air i Mac mini), to prezentacja nowego iPada Pro 2018 spowodowała falę emocji, a prezentacja urządzenia została przyjęta z długimi oklaskami.

Nie ulega wątpliwości, że tablet iPad jest bardzo popularny wśród konsumentów, ponieważ możliwości tego gadżetu wzrastają z roku na rok, a dyrektor generalny Apple, Tim Cook, nie zapomniał zauważyć, kiedy pokazał slajd z imponującymi wolumenami sprzedaży, które przekraczają sprzedaż wielu producentów laptopów. Nawiasem mówiąc, wydajność nowego iPada Pro 2018, a tym samym jego możliwości w rozwiązywaniu różnych problemów, przewyższa wiele modeli nowoczesnych laptopów. Najwyraźniej dlatego urządzenie poświęcono wystarczająco dużo uwagi zarówno producentowi, jak i publiczności.

Nowy design i nadzienie iPad Pro 2018

Porozmawiajmy bardziej szczegółowo o nowym produkcie. iPad Pro 2018 to nie tylko kolejna tabletka profesjonalnej gamy modeli, ale okazało się, że jest to głęboko przemyślane i przerobione urządzenie o nowej, bardziej atrakcyjnej konstrukcji, która ma bardzo technologiczne wypełnienie. Wszystko to pozwoli ci na świeże spojrzenie na tablety, jako urządzenia w erze post-komputerowej, jak pierwotnie poczęły Steve Jobs.

Prezentowane nowe tablety z przekątnymi ekranami o przekątnej 11 i 12,9 cala. Przypadek gadżetu został wykonany w nowym projekcie i zaczął wyglądać bardziej jak smartfon iPhone’a, uzyskując podobne krawędzie, zaokrąglone krawędzie i stał się zauważalnie cieńszy niż jego poprzednik. Urządzenie wykorzystuje nowy rodzaj ekranu, który producent nazywa płynnym siatkówką, a także technologie True-to-life i ProMotion, które sprawiają, że jest on wspaniały i bardziej responsywny.

Wpływ najnowszych modeli iPhone’a jest związany z bezpieczeństwem, nowy iPad Pro 2018 otrzymał system rozpoznawania twarzy posiadacza twarzy, który zapewnia niezawodne odblokowanie urządzenia niezależnie od jego orientacji, niezależnie od tego, czy jest to krajobraz czy portret. Oczywiście, nowy system identyfikacji twarzy, oprócz odblokowania tabletu, bierze czynny udział w procesie autoryzacji w aplikacjach i systemach płatności.

IPad Pro 2018 Niezrównana wydajność

Wydajność tabletu spełnia najnowszy, wydajny procesor Apple A12X Bionic, wykorzystujący technologię uczenia maszynowego. Według oficjalnych informacji jest to najszybszy procesor jaki kiedykolwiek wyprodukował Apple. Nowy chip przyczyni się do wysokiej wydajności w operacjach wielozadaniowych, a wiele zadań zostanie rozwiązanych w kilku ruchach. Użytkownicy, którzy pracują z grafiką, a także gracze odczują wzrost wydajności. Nowy procesor Bionic Apple A12X ma dwukrotnie większą wydajność niż jego poprzednik.

Nowe funkcje w pracach z nowym iPadem Pro

Na szczególną uwagę zasługuje wsparcie Apple Pencil, które otworzy nowe możliwości twórcze dla osób zajmujących się rysowaniem i przetwarzaniem obrazów. Ponadto nowy ołówek firmy Apple jest niezwykle wygodny, ponieważ ma zdolność przylegania do krawędzi tabletu za pomocą silnych magnesów. Na tym stanowisku rozpoczyna proces ładowania bezprzewodowego, co czyni go prawdziwie rewolucyjnym rozwiązaniem.

Ponadto Apple Pencil obsługuje gest Double Tap, który umożliwia korzystanie z dodatkowych funkcji. Na przykład można zmienić pędzel lub przejść do trybu gumki. Nowa, inteligentna klawiatura Folio zapewnia doskonałe pisanie i elegancką ochronę w przedniej i tylnej projekcji tabletu.

Możliwości komunikacyjne nowego iPada Pro 2018 zostały ulepszone dzięki portowi USB-C, który nie tylko zapewnia niezrównaną wydajność przesyłania danych, ale także umożliwia podłączenie różnych urządzeń peryferyjnych, takich jak kamera, w celu bezpośredniego przesyłania zdjęć.

iPad Pro 2018 ma dwa, 12-megapikselowe aparaty fotograficzne wyposażone w technologię Smart HDR. Nowy aparat znakomicie nadaje się do robienia oszałamiających zdjęć, nagrywania filmów w jakości 4K, skanowania dokumentów i wielu innych.