MacBook Air 2018, długo oczekiwany model laptopa, który został zaprezentowany dziś, 30 października 2018 r. W Brooklyn, USA, podczas kolejnej imprezy organizowanej przez Apple. Bez wątpienia dziś stało się ważnym wydarzeniem nie tylko w historii firmy, ale generalnie spowoduje wiele hałasu w branży. To stwierdzenie potwierdza fakt, że poprzedni model MacBook Air 2017 był bardzo popularny wśród konsumentów i pomimo tego, że laptop był początkowo pozycjonowany jako urządzenie budżetowe.

Co się stało w końcu? Przede wszystkim w MacBooku Air 2018 pojawił się 13,3-calowy długo oczekiwany wyświetlacz Retina, który niewątpliwie zwiększy komfort pracy i otworzy wiele nowych możliwości dla potencjalnych nabywców. Nowy ekran będzie miał nie tylko wysoką rozdzielczość, ale także głębszy, o 48 procent, więcej kolorów niż w poprzednim modelu. Ta okoliczność jest bardzo ważna dla kreatywnych osób, które zajmują się przetwarzaniem obrazu i klipami wideo.

Obudowa nowego laptopa wykonana jest z nowego stopu aluminium, specjalnie opracowanego przez firmę Apple. Według producenta aluminiowa obudowa w 100% nadaje się do recyklingu. Ten fakt bardzo ucieszy ekologów. Oprócz komponentu środowiskowego nowy produkt otrzymał bardziej nowoczesny i wyrafinowany design: ramy wokół ekranu stały się znacznie węższe, korpus stał się zauważalnie cieńszy. Waga również się zmniejszyła, teraz wynosi tylko 2,75 funta (1 kg, 247 gramów)

Trendy, które były podstawą starszych modeli komputerów MacBook, wpłynęły na linię budżetową. Po pierwsze, komputer otrzymał nową generację klawiatury typu “Butterfly”, pad gąsienic stał się znacznie bardziej zauważalny – o 20 procent i uzyskał funkcję “Force touch”, którą mogli się pochwalić tylko starsi bracia. Skaner linii papilarnych “Touch ID” również został wbudowany w klawiaturę, teraz odblokowanie będzie szybsze, autoryzacja w aplikacjach i usługi płatnicze staną się łatwiejsze.

Odpowiedzialny za wydajność dwurdzeniowego procesora Intel Core i5. Najwyższa gama oferuje do 16 gigabajtów pamięci RAM i SSD SSD o pojemności do 1,5 TB.

Odpowiedzialny za bezpieczeństwo jest nowy układ T2, który można znaleźć tylko w profesjonalnej serii MacBook. Funkcjonalność chipa jest dość bogata, oprócz bezpieczeństwa powierzono mu wiele innych: szyfrowanie danych podczas nagrywania na nośnikach pamięci, przetwarzanie dźwięku, interakcja z asystentem głosowym “Siri” i inne.

Przeszedł znaczne zmiany i możliwości komunikacyjne laptopa. Nowy MacBook Air 2018 ma dwa porty USB-C o pojemności 40 gigabitów na sekundę i trzy mikrofony, a teraz rozmowy przez Skype, FaceTime i inne programy VoIP staną się lepsze. Producent twierdzi, że głośność wbudowanych głośników wzrosła o 25%, bas podwoił się.

Wszystkie innowacje, które przyczyniają się do zwiększenia zużycia energii, a to: nowy wyświetlacz, układ T2, skaner linii papilarnych, mechanizm Force touch komputera MacBook Air 2018 demonstruje taki sam poziom autonomii, z którego słynęły poprzednie notebooki MacBook Air. Apple zapewnia do 12 godzin pracy na baterii lub do 13 godzin ciągłego odtwarzania wideo.