Istnieje kilka przyczyn, które mogą spowodować, że smartfon przestanie się włączać. Najczęstszym z nich jest rozładowanie baterii telefonu.

Rozważmy bardziej szczegółowo najczęstsze przypadki i możliwe metody rozwiązania problemu. Wskazówki są proste dla przeciętnego użytkownika i możesz zrobić wszystko samemu.

Bądź ostrożny i uważny, zanim sam wykonasz jakiekolwiek czynności związane z gadżetem. Jeśli nie jesteś pewien swoich możliwości, skontaktuj się najlepiej z centrum serwisowym ze specjalistami. Należy zrozumieć, że samonaprawa może prowadzić do niepożądanych konsekwencji, a wszelka odpowiedzialność spoczywa wyłącznie na Tobie.

Oto trzy najczęstsze powody, dla których iPhone może przestać się włączać:

Przypadek 1 – Akumulator rozładowany. Rozwiązanie – całkowicie naładuj baterię telefonu, bez włączania telefonu. Dzięki temu możesz mieć pewność, że bateria jest w pełni naładowana.

Przypadek 2 – Akumulator telefonu jest w głębokim rozładowaniu, tak zwany “GŁĘBOKI TRYB WYŁADOWANIA”. Może to oznaczać, że przez długi okres (ponad rok) działania smartfona na iPhone’a żywotność baterii uległa znacznemu skróceniu, dopuszczono krytyczny poziom rozładowania. Rozwiązanie – w tym przypadku najlepiej jest zanieść telefon do centrum serwisowego, w którym eksperci usuwają baterię z trybu głębokiego rozładowania.

Przypadek 3 – Kontroler ładowania lub obwody elektryczne są uszkodzone podczas ładowania. Może to doprowadzić do gwałtownego wzrostu napięcia podczas ładowania telefonu. Rozwiązaniem jest przeniesienie telefonu do centrum serwisowego, gdzie specjaliści zdiagnozują i naprawią telefon.

[mashshare]